Școala FDVDR începe noi cursuri în 2023 prin care copilul tău învață și se dezvoltă

Scoala FDVDR cursuri noi 2023

Școala FDVDR dă startul pentru formarea unor grupe noi de copii și tineri, care doresc să participe la cursurile Clubului de Excelență.

Cursurile au loc exclusiv online, pe platforma națională de e-learning Școala FDVDR și sunt gratuite!

Temele propuse de profesorii Clubului de Excelență vin în completarea programei școlare, printr-o abordare interactivă. La aceste cursuri se pune accent pe dezvoltarea competențelor și abilităților copiilor, dar și pe dezvoltarea imaginației, a creativității și gândirii critice.

De asemenea, o componentă importantă a programei educaționale o reprezintă includerea unor cursuri aplicate, care contribuie de dezvoltarea inteligenței emoționale a copiilor.

Dezvoltarea ariei curriculare a departamentului de limbi străine continuă și în 2023, copiii putând opta pentru limba germană, pe lângă limba japoneză și limba chineză.

Cursurile se adresează copiilor și tinerilor cu vârsta cuprinsă între 6 și 25 de ani din România, Republica Moldova și diaspora.

Școala FDVDR: calendar cursuri 2023

• 16 ianuarie – 9 martie: perioadă înscrieri;
  • 10 – 17 martie: perioadă testări și evaluări;
  • 18 martie: afișarea listelor cu cei selectați și a programului de desfășurare a cursurilor;
  • 20 martie – 16 iunie: perioadă desfășurare cursuri.

Lista cursurilor pentru care se fac înscrieri

Pentru a alege cursurile care ți se potrivesc părinții pot consulta prezentările de mai jos:

Pentru înscrieri, vă rugăm să completați formularul de mai jos:

🤝Partenerii acestei ediții sunt: