Copiii care doresc să facă performanță, așteptați la Clubul de Excelență

Clubul de Excelență al Fundației Dan Voiculescu îi așteaptă pe copiii care doresc să facă performanță, să își îmbunătățească abilitățile și competențele, în domeniile care îi pasionează.

Aceștia vor avea acces la o serie de cursuri gratuite, desfășurate online, pe platforma națională de e-learning” Școala FDVDR”.

Sunt aşteptaţi copii și tineri interesați de astronomie, aritmetică mentală, biologie, gastronomie moleculară. De asemenea, în curricula educațională sunt și cursuri pentru pasionații de scenografie, scurt metraj, scenaristică, regie film, arte vizuale sau istorie și creație muzicală.

Copiii care visează la o carieră în jurnalism sau comunicare pot opta pentru cursul de scriere creativă, învățare rapidă și memorare creative sau arta conversației. Portofoliul de cursuri acoperă, de asemenea, și zona de dezvoltare personală, emoțională și vocațională.

O noutate a acestei ediții o reprezintă dezvoltarea ariei curriculare a departamentului de limbi străine. Începând din acest an, copiii pot opta, în afară de limba engleză, pentru cursuri de limba greacă sau limba japoneză.