Învaţă şi ia bani pentru ideea ta de afacere!

Ai o idee de afaceri şi nu ştii cum să o pui în practică?
Află de la specialişti cum trebuie să concepi un plan de afaceri şi ce etape trebuie să parcurgi!
Oameni de afaceri tineri şi personalităţi din domeniul bussines-ului vin să te înveţe ce trebuie sa faci! Tu trebuie doar să participi joi, 25 februarie, începând cu ora 13.00, în sala mică a Senatului din incinta Facultăţii de Drept a Universităţii Bucureşti, la prima conferinţă “Bucuria de a fi propriul tău stăpân”.

Sunt invitaţi să participe tineri cu spirit antreprenorial interesaţi să obţina finanţare pentru planul lor de afaceri şi să se înscrie în concursul care finanţează planul de afaceri cel mai fezabil şi util societăţii propus de un tânăr, din cadrul proiectului “Bucuria de a fi propriul tău stăpân”.

Şi acesta este doar Începutul! Seria conferinţelor va continua şi în luna martie. Întâlnirile şi celelalte evenimente fac parte din campania de informare lansată la începutul lunii februarie 2010. Scopul acesteia este acela de a oferi tinerilor informaţiile utile despre cum se pot lansa în afaceri sau ce trebuie să facă pentru a obţine fondurile necesare.
FII PROPRIUL TĂU STĂPÂN!

Un program derulat de Fundaţia Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României, în parteneriat cu Universitatea Bucureşti, Asociaţia Studenţilor din Universitatea Bucureşti, Senatul Studenţesc şi Liga Studenţilor Români în Străinătate.
Parteneri media : Antena 1, Antena 3, Săptămâna Financiară, Financiarul.

Mai multe detalii despre concurs, informaţii despre ce trebuie să cuprindă un plan de afaceri şi prezentarea primului câştigător găseşti pe www.fudv.ro la secţiunea Proiecte pentru tineri.