Studenții din București si din alte 12 centre universitare intra gratuit, la muzee, teatre, filme, concerte

Studenții din București si din alte 12 centre universitare din țară pot intra gratuit, de luni până duminică, la muzee, teatre, filme, concerte și pot participa la petrecerile și acțiunile organizate în cadrul Festivalului Studențiada.

Evenimentul are loc în Capitală și în centrele universitare din Timișoara, Iași, Constanța, Târgu Mureș, Brașov, Pitești, Târgu Jiu, Craiova, Bacău, Galați, Petroșani și Reșița.

De asemenea, studenții pot participa la activități și competiții sportive, de la fotbal, baschet, tenis, jocuri de masă, șah, la paintball, tir cu arcul, karturi, bungee jumping și alte sporturi extreme, dar și la seminarii și workshop-uri de carieră, acțiuni de ecologizare, concursuri trăsnite, petreceri tematice și concerte.

Cu o tradiție de șase ani, festivalul Studențiada este organizat de Uniunea Națională a Studenților din România.

Sursa: edu-news.ro