Steluţele Europei în concert cu Cleopatra Stratan sâmbată la Sala Polivalentă

Sambata, 20 decembrie 2008, incepand cu ora 17.00, la Sala Polivalenta din Bucuresti grupul vocal al Clubului de Excelenta Dan Voiculescu, STELUTELE EUROPEI va canta, in concert cu Cleopatra Stratan.

La invitatia Cleopatrei Stratan, cei mai mici membri ai grupului Stelutele Europei vor urca pe scena in singurul concert din acest an al Cleopatrei Stratan. In deschiderea spectacolului, copiii vor canta alaturi de Cleo, trei melodii din repertoriul ei si alte doua piese de pe albumul “La varsta de 3 ani”.

Grupul “Stelutele Europei” este alcatuit din 40 de copii foarte talentati, care cu sprijinul Fundatiei Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea Romaniei au beneficiat de cursuri de canto si burse. Cei mai mici dintre acestia vor fi prezenti sambata, 20 decembrie, pe scena impreuna cu micuta detinatoare a celor cinci recorduri mondiale la cei numai cinci ani ai ei.

In cel peste un an de activitate, grupul vocal a participat la diferite spectacole, ultimul dintre acestea fiind “Craciunul la Palat”, organizat cu ocazia sarbatorilor de iarna. Membrii grupului vocal au castigat si diferite concursuri nationale de muzica, interpretare si au participat la emisiuni televizate.

Stelutele Europei fac parte din Clubul de Excelenta Dan Voiculescu, club care reuneste in prezent peste 400 de membri. Copiii participa la cursuri gratuite in cele sase domenii de activitate: muzica, desen si pictura, teatru, dans modern, informatica si limbi straine.