Spectacol Clubul de Excelenţă – 1 iunie 2008

Sambata, 31 mai 2008, începând cu orele 17.00, membrii Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu au sarbatorit Ziua Copilului printr-un spectacol de muzica, teatru si dans la Teatrul Tandarica, din Piata Lahovari.

Din dorinţa de a împărtăşi din energia şi bucuria de care copiii nu duc lipsă, dar şi pentru a arăta şi altora nu doar talentul lor, ci şi munca depusă la orele de curs şi în timpul repetitiilor, trei dintre cele cinci departamente ale Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu au sustinut un program artistic in cadrul unui spectacol, la Teatrul Tandarica, in sala mare intre orele 17.00 – 18.30.

Din program au facut parte momente artistice sustinute de trupa de teatru pregatita de actorul Ovidiu Cuncea, grupul vocal Stelutele Europei – condus de dna Florea Angela Silvia, trupa de dans contemporan – pregatita de balerina Adina Cezar, dar si solisti instrumentali la vioara, bursieri ai Clubului. Alaturi de copiii Clubului de Excelenta a mai evoluat pe scena si trupa de balet a Palatului Copiilor, coordonata de dna Anca Roman.

Invitatii au avut ocazia de a admira in Foaierul teatrului si o expozitie de pictura, cu cele mai reusite lucrari ale copiilor membri ai Departamentului de Pictura, Desen si Modelaj.

Si pentru a sarbatori cum se cuvine, toti copiii au fost rasplatiti la sfarsitul spectacolului cu mici cadouri din partea partenerului Good Food si a sponsorilor Dr.Oetker si Voslauer care ni s-au alaturat cu ocazia acestui eveniment.

PROGRAMUL SPECTACOLULUI

Prezentatoare : Ionela Năstase

1.Grupul vocal al Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu “STELUTELE EUROPEI” au interpretat trei melodii compuse special pentru copiii care fac parte din acest grup: Cum poţi vorbi cu un înger , I’m happy, Trenul vedetelor – imnul Clubului de Excelenta

2.Un moment de balet prezentat de trupa invitata de la Palatul Copiilor, prof. Coordonator Anca Roman au interpretat o variatie clasica din “Don Quijote”, dansul maimutelor din “Cartea Junglei’, dansul pasarilor din “Carnavalul animalelor” de Saint-Saens si un fragment din “Rapsodia Ungara” de Listz

3.Recital la vioara prezentat de MULLER ALICE MANUELLA, in varsta de 12 ani, bursiera a Fundatiei, care va interpreta “Poloneza” de Vietemp

4.Trupa de DANS CONTEMPORAN a Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu –pregatită de maestra Adina Cezar au prezentat un moment de improvizatie pe muzica de inspiratie braziliana.

5.Recital la vioara prezentat de RAUL STANULESCU, 12 ani, bursier al Fundatiei, care au interpretat “Tarantela” de Kamarovsky – o compozitie proprie si o partitura de inspiratie siciliana

6.Trupa de teatru a Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu pregătită de Ovidiu Cuncea au interpretat jocuri de pantomima si de comunicare nonverbala.

7.Grupul vocal al Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu “STELUTELE EUROPEI” ” LAS CHICAS DE AHORA”, “LOS NINOS QUEREMOS LA PAZ”, “RUDA PAPARUDA” – melodii special pregatite pentru Spectacolul dedicat Zilei Copilului