Școala Altfel – Aerodromul Tuzla

Data: 2 aprilie 2013

Ora: 14.00

Locație: Aerodromul Tuzla – Constanța

Descriere eveniment: În săptămâna 1-5 aprilie se desfășoara proiectul „Școala Altfel”, un proiect prin care toți elevii sunt invitați să participe la activități extrașcolare.

Fundația Dan Voiculescu împreună cu tabere.com a realizat pentru elevii cursului de fotografie din cadrul Clubului de Excelență al Fundației Dan Voiculescu, o zi altfel. O zi petrecută printre avioane, elicoptere, piloți și mecanici la Regional Air Service de pe aerodromul Tuzla.

Turnul de control, pista de decolare sau hambarul în care sunt „parcate” avioanele au putu fi vizitate și fotografiate de cei mai buni dintre micii fotografi.

Pe lângă aparatele de zbor, aceștia au putut participa și la exerciții practie de acordare a primului ajutor sau vizitarea singurului simulator de zbor din Europa de Est, din cadrul Școlii de supraviețuire pe mare.

Imagini de la eveniment:

[oqeygallery id=290]

Fotografii Dan Marinescu/FDVDR

[oqeygallery id=295]

Fotografii – Elevii cursului de fotografie din cardul Clubului de excelență al Fundației Dan Voiculescu