REZULTATE TESTĂRI – Cursuri An Educațional 2019-2020

Peste 500 de copii și tineri au participat la sesiunile de testare și evaluare care au avut loc în perioada 23-29 septembrie 2019, în vederea participării la programul de cursuri gratuite al Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României, în anul educațional 2019-2020.

Au fost selectați copiii cu cele mai bune rezultate, care se înscriu în standardele de educație și dezvoltare impuse de ”CLUBUL DE EXCELENȚĂ”.

Cursanții, care începând de astăzi au devenit membri ai ”CLUBULUI DE EXCELENȚĂ”, vor avea acces la un nivel de predare performant și modern, în care sunt implicați profesori de înaltă calitate, cu o vastă experiență în domeniul educațional.

CANDIDAȚI ADMIȘI – Anul Educațional 2019-2020

Admisi_Astronomie_2019-2020

Admisi_Chimie distractiva_2019-2020

Admisi_Consiliere vocationala_2019-2020

Admisi_Limba_Engleza_2019-2020

Admisi_Arte Vizuale_2019-2020

Admisi_Invatare rapida_2019-2020

Admisi_Jurnalism_2019-2020

Admisi_Oratorie_2019-2020

Admisi_Robotică_2019-2020

IMPORTANT!

Pentru cursurile de Matemix și National Geographic Learning se va organiza o nouă sesiune de tesare și evaluare, pentru completarea grupelor. Cei admiși din prima sesiune de testare vor fi contactați în zilele care urmează, pentru comunicarea rezultatului.

DESFĂȘURAREA CURSURILOR

Cursurile noului an educațional vor începe pe 1 octombrie!

Acestea se vor desfășura la sediul Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României din strada Cronicarilor, nr. 2, sector 1, București.

Cei selectați pentru a participa la cursuri vor avea obligația de a completa formularul de participare, pus la dispozițe de către organizator, în termen de o săptamână de la primirea acestuia.

O dată cu începerea cursurilor, copiii admiși vor fi testați periodic, cu scopul de a le urmări evoluția și monitoriza nivelul de cunoștinţe dobândite în cadrul cursurilor.

Unul dintre cele mai importante aspecte care privesc direct desfășurarea cursurilor, la nivelul maxim de calitate educațională, cu un număr limitat de locuri, este participarea copiilor, în mod regulat, cooperant și activ la cursurile pentru care au optat.

Acumularea a trei absențe consecutive, nemotivate și neanunțate de către părinți, va atrage excluderea copilului/copiilor de la curs, consecință care poate afecta înscrierea la cursurile de anul viitor!

Mai multe detalii puteți obține la numărul de telefon 031.425.58.83 sau la adresa de e-mail: [email protected]