”Poveste de Paști” la Plaza România

Membrii Clubului de Excelență al Fundației Dan Voiculescu,  dascăli pentru o zi.

Sub atenta îndrumare a tinerilor talentați din cadrul Clubul de Excelență al Fundației Dan Voiculescu toți copiii care au participat la atelierele de creație din programul evenimentului au învățat să picteze sau să confecționeze felicitări de Paști, colaje și multe alte decorațiuni, ghirlande cu iepurași colorați sau ouă pictate.

În cadrul evenimentului a avut loc o expoziție de pictură unde au fost prezentate cele mai creative lucrări despre primăvară realizate de tinerii care fac parte din Clubul de Excelență al Fundației Dan Voiculescu.

Copiii au avut parte de momente speciale și multe alte surprize: face painting și modelaj din baloane, dar și  un spectacol de muzică și dans susținut de copiii din cadrul Clubului de Excelență al Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea România.

La final, a avut loc ”Parada Costumelor de Primăvară”, unde cei mici au venit costumați în albinuțe, gărgărițe, flori și multe altele pentru a se încadra în specificul concursului. Toți copiii care au participat la paradă au fost răsplătiți de Iepuraș cu premii surpriză.

Imagini de la eveniment:

[oqeygallery id=386]

Fotografii Anca Milea, Dan Marinescu/FDVDR

***

Iepurașul a ajuns la Plaza România și îi așteaptă pe cei mici cu tot felul de surprize.

”Poveste de Paști” este un eveniment organizat de Fundația Dan Voiculescu și Plaza România, dedicat copiilor de toate vârstele, care va avea loc vineri, 11 aprilie 2014, între 18.00 și 20.00, la Plaza România, cu ateliere, muzică, dans, face painting, paradă de costume și alte momente speciale.

Copiii vor putea  participa la workshopuri de creație unde vor picta sau vor face colaje cu tematica Sărbătorilor Pascale: felicitări, ghirlande cu iepurași colorați, ouă pictate etc. Un alt atelier din program la care sunt așteptați este cel de quilling, în cadrul căruia copiii vor învăța să facă ouă decorative.

Cei mici vor fi ajutați să se transforme în personaje de poveste, în spațiul special amenajat pentru facepainting și vor primi cadou diverse figurine realizate din baloane.
Toți cei prezenți vor avea parte de un moment special: un spectacol de muzică și dans susținut de copiii din cadrul Clubului de Excelență al Fundației Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României.
În plus, în cadrul evenimentului va avea loc o expoziție de pictură si fotografie.

Evenimentul va fi încheiat cu parada costumelor de primăvară, unde cei mici sunt așteptați să vină costumați în albinuțe, gărgărițe, flori sau alte costume creative și vesele, pentru a se încadra în tabloul de primăvară  pus în scenă. Toți copiii care vor participa la paradă vor primi cadouri de la Iepuraș.