Peste 3500 de copii își doresc să fie noii cursanți de la Școala FDVDR

Școala FDVDR

Peste 3500 de copii își doresc să fie noii cursanți de la Școala FDVDR

Aceștia își doresc să învețe și să se dezvolte la Clubul de Excelență al FDVDR

Ieri a fost ultima zi de înscrieri pentru formarea unor grupe noi de copii și tineri, care doresc să participe la cursurile Clubului de Excelență. Pste 3500 de copii și tineri s-au înscris la selecția în vederea participării la cele 16 cursuri noi, care vor avea loc la Școala FDVDR, în perioada următoare.

Până pe 15 februarie, când vor începe cursurile, aceștia vor participa la o serie de sesiuni de testare și evaluare, conform criteriilor de selecție specifice fiecărui curs în parte, în urma cărora vor fi selectați cei care vor face parte din noul program de cursuri gratuite.

Cursurile se vor desfășura online și se adresează copiilor și tinerilor din întreaga țară, care își doresc să facă performanță și să își atingă potențialul maxim.

Acestea se vor desfășura pe platforma națională de e-learning ”Școala FDVDR”.

Cursurile vin în completarea programei școlare, printr-o abordare interactivă, punându-se accent pe dezvoltarea competențelor și abilităților copiilor, dar și pe dezvoltarea imaginației, creativității și dezvoltării gândirii critice.

PROGRAMUL TESTĂRILOR în link-ul de mai jos:

PROGRAM TESTĂRI_Sesiune cursuri desfășurate în perioada Februarie – Iunie 2022