Noaptea albă a fotografiei

Peste 30 de locații din Capitală au pregătit expoziții de fotografie și surprize pentru cei care îi vor vizita pe parcursul serii de joi, în cadrul primei ediții a Nopții Fotografiei organizată de Pixelpedia cu susținerea F64.

Galerii de artă, cafenele, cluburi și chiar sedii de companii alcătuiesc traseul unei nopți dedicate poveștilor vizuale de diverse tipuri, de la piesaje tradiționale la portrete expresive sau fotografii de eveniment, toate sub semnul pasiunii pentru fotografie.

Noaptea Albă a Fotografiei va presupune un traseu prin mai multe spații de expunere din București, urmat de o petrecere de final în cadrul căreia va avea loc un concert și vor fi organizate tombole cu premii oferite de către organizatorii și partenerii evenimentului.

sursa: igloo.ro