Membrii Clubului de Excelență Dan Voiculescu au luat marele premiu la fiecare categorie de vârsta la Festivalul FIERO !

Au impresionat un nou juriu!

De data aceasta, pe cel de la Festivalul Naţional de Muzică Uşoară „FIERO”, editia a V-a, organizat pe 13 martie, în Bucureşti. Festivalul s-a desfăşurat pe 5 categorii de vârstă.  În concurs s-au înscris şi au participat 150 de copii.

La finalul concursului, în aplauzele sălii, juriul concursului format din Mihai Trăistariu (preşedinte), Doina Moroşanu, Claudiu Bulete şi Carmen Fulger a anunţat câştigătorii.

Membrii Clubului de Excelență Dan Voiculescu care au luat premii la Festivalul FIERO 2010, sunt:

CATEGORIA I – 5-7 ani
Trofeul festivalului la categoria I de varsta & Trofeul Juriului copiilor – Bianca Lixandru

CATEGORIA a II-a – 8-10 ani
Premiul I & Trofeul Juriului copiilor – Elena Paunescu
Premiul IMaria Crăciun
Premiul II – Bianca Niţă
Trofeul Radio for Kids & Premiul II al Juriului Copiilor – Bianca Olteanu

CATEGORIA a III-a – 11-13 ani
Trofeul festivalului la categoria a III a de varsta & Trofeul Juriului Copiilor – Ion Moise Badulescu
Premiul II – Denisa Trofin
Mentiune & Trofeul din partea organizatorilor – Doru Ciutacu

CATEGORIA a IV-a – 14-18 ani
Trofeul festivalului la categoria a IV- a de varsta – Georgiana Blăgescu
Premiul II – Diana Antonica

Bianca Lixandru, Elena Păunescu, Maria Crăciun, Bianca Niţă, Bianca Olteanu, Ion Moise Bădulescu, Denisa Trofin, Georgiana Blăgescu, Doru Ciutacu şi Diana Antonica sunt membri ai Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu.