FUNDAȚIA DAN VOICULESCU PENTRU DEZVOLTAREA ROMÂNIEI

Globurile de aur 2014

Globurile de aur 2014

Noapte de gală la Los Angeles, unde au fost decernate premiile Globurile de Aur. Printre câştigătorii serii se numără “12 Years a Slave”, peliculă în care joacă şi Brad Pitt, “American Hustle”, dar şi “Breaking Bad”. 


Premiul pentru cel mai bun regizor a fost înmânat lui Alfonso Cuarónpentru “Gravity”, iar Leonardo DiCaprio a plecat acasă cu premiul pentru cel mai bun actor într-un muzical sau comedie

Starurile au strălucit pe covorul roşu, deşi lupta pentru titluri a fost strânsă până în ultima clipă.

Premiul pentru cea mai bună dramă a fost acordat peliculei “12 Years a Slave”, în care Brad Pitt joacă rolul unui aboliţionist canadian.

“American Hustle” a primit premiile pentru cel mai bun film muzical sau de comediecea mai bună actriţă într-un muzical sau comedie şicea mai bună actriţă secundară într-o dramă, muzical sau comedie.

Şi serialul “Breaking Bad” a primit două titluri: pentru cel mai bun serial de dramă şi pentru cel mai bun actor într-un serial de dramăpentru rolul dificil interpretat de Walter White. 

Filmul “The Wolf of Wall Street” i-a adus premiul pentru cel mai bun actor într-un muzical sau comedie lui Leonardo DiCaprio. 

Şi filmul biografic “Mandela: Long Walk to Freedom” a cucerit un Glob de Aur. Este vorba de “cea mai bună melodie originală“, premiu înmânat trupei de rock U2. 

sursa: antena3.ro

Parteneri

Distribuie articolul

Articole Recente

Fii la curent cu noutățile

Fii la curent cu cele mai noi știri! Abonează-te la newsletterul nostru.

Te-ai abonat cu succes la newsletter. Îți mulțumim.