Georgia Acatrinei

Georgia Acatrinei este convinsă că s-a născut pentru a cânta !
Nu se vede făcând altceva în viaţă, de aceea întregul ei univers de copil, de numai 11 ani, presupune numai muzică şi repetiţii pentru concerte.

Nu a fost concurs de muzică pentru copii la care Georgia să fi participat şi să nu fi urcat pe podium ! La varsta de 6 ani, Georgia a participat la primul concurs de muzică iar de atunci nu rateaza nici un concurs.

Ştie că-n viaţă nu trebuie să primeşti întotdeana marele trofeu, dar vrea să se autodepăşească în fiecare zi. „Cel mai mult îmi place să particip la concursurile unde este competiţia mare. Cu cât sunt mai buni ceilalţi concurenţi, cu atât mă ambiţionez mai mult şi bucuria este mai mare dacă primesc şi-un premiu“, explică tânăra.
Toţi muncim foarte mult şi cred că numai aşa reuşim să convingem juriile că merităm să câştigăm“, recunoaşte Georgia Acatrinei.

Analizează totul mult mai bine decât o fac cei mai mari decât ea şi ştie de pe acum ce vrea să facă în viaţă. „Ştiu că nu voi reuşi să fac nimic fără multă muncă. De aceea nu pierd timpul la joacă, ci repet zilnic. Nu-mi pare rău pentru că este alegerea mea“, spune pe un ton foarte serios Georgia. Iar rezultatele obtinute pana in prezent au dovedit ca cele trei ore de canto şi repetarea paşilor de dans zi de zi nu sunt un timp pierdut.

Din 2009 , Georgia este membra a Clubului de Excelenta – departamentul de creatie si interpretare vocala, al Fundatiei Dan Voiculescu pentru dezvoltarea Romaniei.

CV Georgia Acatrinei

[oqeygallery id=135]