Festivitatea de încheiere a anului educaţional 2007-2008

Sambata, 21 iunie 2008, a avut loc la Teatrul Tandarica din Piata Lahovari festivitatea de incheiere a anului educational 2007-2008, la care au participat membrii celor cinci departamente din cadrul Clubului de Excelenta Dan Voiculescu.

Programul evenimentului a cuprins momente artistice sustinute de copii, constand in numere de interpretare muzicala, dans, precum si o expozitie realizata de departamentul de pictura. Astfel, membrii clubului au avut prilejul de a demonstra evolutia inregistrata pe parcursul acestui an, a cunostintele acumulate, precum prezentarea premiilor castigate individual la concursuri nationale si internationale.

Tot cu aceasta ocazie a fost prezentat si programul Clubul de Excelenta Dan Voiculescu pe perioada verii. Astfel, incepand cu luna iulie, Clubul de Excelenta organizeaza activitati de recreere si completare a cunostiintelor pentru membrii clubului, nu numai in domeniile in care fiecare dintre ei se pregateste, ci si in altele complementare.

Cursurile Clubului de Excelenta vor fi reluate dupa data de 15 septembrie, odata cu inceperea anului scolar 2008- 2009.