Festival de dans pentru copii și tineret

Luni 1 Aprilie, 2013, începând cu ora  9.00  la sala ArCub, Clubul Sportiv Olimpic Triumf  în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti , Primăria Municipiului Bucureşti, Centrul de Proiecte și Programe Educaționale și Sportive pentru Copii și Tineret din cadrul Primăriei Municipiului București și Fundația Dan Voiculescu vă invită la Festivalul de dans pentru copii și tineret “Să ştii mai multe, să fii mai bun!“.

Este cunoscut faptul că orele de educație fizică sunt prea puține, iar copiii și tinerii fac din ce în ce mai puțin sport. Festivalul de dans pentru copii și tineret “Să ştii mai multe, să fii mai bun!” invită toți copiii și tinerii pasionați de dans să își arate talentul și pasiunea depășindu-și timiditatea și limitele.

Sunt invitate să participe echipe din grădiniţele, şcolile, palatele copiilor, dar şi din cluburi private din Municipiul Bucureşti. Festivalul este destinat în mod special copiilor de nivel începător unde au posibilitatea să-şi prezinte dansurile învăţate pe parcursul anului educaţional.

Imagini de la eveniment :

[oqeygallery id=288]

Fotografii Dan Marinescu/FDVDR