Doi membri ai Clubului de Excelență Dan Voiculescu au fost nominalizaţi pentru Premiile Radio România!

Moise Bădulescu (13 ani) si Maria Cristina Crăciun (10 ani), membri ai Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu, au fost nominalizaţi la cea de-a VIII-a ediţie a Premiilor Radio România, la categoria “Premiul Radio România Junior”. Premiile Muzicale Radio sunt acordate anual celor mai valoroase voci ale muzicii româneşti. Nominalizarea celor doi copii vine ca o recunoaştere a muncii şi talentului lor, recompensate deja la festivaluri naţionale şi internaţionale.

Ion Moise Bădulescu este originar din Argeș, localitatea Mioveni. Johnny (așa cum îi place să i se spună) are un talent deosebit și o voce care a impresionat la competiţiile la care a participat încă din 2006, fiind laureat al numeroase concursuri şi festivaluri. Doar în 2009 a câştigat nu mai puţin de 8 premii la astfel de competiţii. În acelaşi an a obținut trofeul la « Cerbul de aur-Junior » și a fost la un pas de a reprezenta România la concursul Eurovision Junior 2009.

Maria Cristina Crăciun este unul dintre copiii minune ai Galaţiului. A obţinut în 2009 două premii internaţionale la Concursul Internaţional Slavianski Bazar, ediţia a 18-a şi Festivalul “Două inimi gemene” Chişinău. Acestea se adaugă altor  premii naţionale în concursurile muzicale din ţară care au răsplătit munca şi talentul Mariei.

Moise Bădulescu şi Maria Cristina Crăciun sunt doar două dintre vocile de excepţie care se fac auzite în cadrul Clubului de Excelenţă Dan Voiculescu.

Cea de a VIII-a ediţie a Galei Premiile Muzicale Radio România Actualităţi, in cadrul careia va fi desemnat câştigătorul categoriei “Premiul Radio Romania Junior”, va avea loc duminică 14 martie 2010, la Sala Radio, începand cu ora 18,30.