Dezbate Romania IV runda a doua

Data: 29 martie 2012
Ora: 13.00

Locație: Academia de Studii Economice București (str. Căderea Bastiliei nr.2-10, et.2), sala Robert Schuman
Membrii juriului: Corneliu Cojocaru, Alessandra Stoicescu, Marian Crăciun, Trisi Cristea, Marian Craciun, Daniel O. Bejan

Descriere:

Cea de-a doua dezbatere din cadrul concursului de dezbateri și oratorie DEZBATE ROMÂNIA va avea loc joi, 29.03.2012, începând cu orele 13.00, Academia de Studii Economice București (str. Căderea Bastiliei nr.2-10, et.2), sala Robert Schuman

Tema pe care o vor dezbate echipele “EquilibriumsiRomania TUturor este:  “Societatea de consum reprezinta o societate a prosperitatii”

Echipa “Equilibrium ” este formata din: Bazavan Adrian, Bitu Mihaita, Bordeianu Mihai, Dobre Alexandra.

Membrii echipei “Romania TUturor sunt:  Şerbănel Cristiana, Popescu Maria Floriana, Gavrilă Giulia, Nicola Marian.

Conform Regulamentului Concursului, calitatea fiecarei echipe, în sprijinul sau împotriva ipotezei propuse de organizatori spre dezbatere, se va stabili prin tragere la sorți, cu 10 minute înainte de a începe dezbaterea.

Pentru buna desfășurare a concursului, participanții sunt invitați să consulte regulamentul concursuluiși regulile de desfășurare ale fiecarei dezbateri.

“DEZBATE ROMÂNIA ” este un proiect iniţiat și susținut de Fundaţia Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României şi Societatea Civilă pentru Educaţie şi Informatizare

Partenerii acestei editii: Cambridge University Press, Fischer International, Intact Media Academy, Senatul Studentesc al Academiei de Studii Economice Bucuresti, AIESEC, Asociatia Studentilor din Universitatea din Bucuresti, Uniunea Studentilor din Romania, Liga Studenților din Universitatea de Stiințe Agronomice și Medicină Veterinară, Asociatia Studentilor la Istorie ”Dacia”, Asociatia Studentilor in Stiinte Politice din Universitatea Bucuresti, Clubul Studentilor din Universitatea Romano-Americana.

Parteneri media: Radio Zu, calificativ.ro, studentie.ro, onlinestudent.ro, PresainBlugi.ro, BizChannel.ro, Scoalaedu.ro

Imagini de la eveniment

[oqeygallery id=178]