Dezbate Romania III runda a treia

Data: 24 noiembrie 2011
Ora: 13.00
Locație: Academia de Studii Economice București (str. Căderea Bastiliei nr.2-10, et.2), sala Robert Schuman
Membrii juriului: Corneliu Cojocaru, Alessandra Stoicescu, Trisi Cristea, Florin Chilian și Daniel O. Bejan

Descriere:

Ce-a de-a treia dezbatere din cadrul concursului de dezbateri și oratorie DEZBATE ROMÂNIA va avea loc joi, 24.11.2011, începând cu orele 13.00, Academia de Studii Economice București (str. Căderea Bastiliei nr.2-10, et.2), sala Robert Schuman

Tema pe care o vor dezbate echipele “Studenți Fără Frontiere” si “Unu si Unu” este:  “Mai gasesti spirit civic la romani?”

Echipa “Studenți Fără Frontiere” este formata din: Negoescu Christian, Chirila Eliza, Mateescu Daria, Retegan Cristian, Ardeleanu Paul.

Membrii echipei “Unu si Unu” sunt:  Becheru Eglantina, Berchez Bianca, Cristea Dumitru, Radutoiu Miruna.

Conform Regulamentului Concursului, calitatea fiecarei echipe, în sprijinul sau împotriva ipotezei propuse de organizatori spre dezbatere, se va stabili prin tragere la sorți, cu 10 minute înainte de a începe dezbaterea.

Membrii celor două echipe participante în concurs sunt invitați să consulte regulamentul concursului și regulile de desfășurare ale fiecarei dezbateri.

Partenerii Dezbate Romania editia a III-a: Cambridge University Press, Fischer International, Diverta, Senatul Studentesc al Academiei de Studii Economice Bucuresti, Asociatia Studentilor din Universitatea din Bucuresti, Uniunea Studentilor din Romania, Liga Studenților din Universitatea de Stiințe Agronomice și Medicină Veterinară, Asociatia Studentilor la Istorie ”Dacia”, Asociatia Studentilor in Stiinte Politice din Universitatea Bucuresti, Clubul Studentilor din Universitatea Romano-Americana.

Parteneri media: Radio Zu, calificativ.ro, studentie.ro, onlinestudent.ro, PresainBlugi.ro, BizChannel.ro, Scoalaedu.ro