Dezbate Romania III runda a patra

Data: 29 noiembrie 2011
Ora: 15.00

Locație: Universitatea Româno-Americană, în Sala Senatului

Membrii juriului: Alessandra Stoicescu, Trisi Cristea, Florin Chilian Marian Craciun și Monica Liuță.

Descriere:

Ce-a de-a patra dezbatere din cadrul concursului de dezbateri și oratorie DEZBATE ROMÂNIA va avea loc marti, 29.11.2011, începând cu orele 15.00.

Tema pe care o vor dezbate echipele “Upit” si “Spre viitor” este:  “Democratia, intre concept si realitatea romaneasca”

Conform Regulamentului Concursului, calitatea fiecarei echipe, în sprijinul sau împotriva ipotezei propuse de organizatori spre dezbatere, se va stabili prin tragere la sorți, cu 10 minute înainte de a începe dezbaterea.

Pentru buna desfășurare a concursului, participanții sunt invitați să consulte regulamentul concursului și regulile de desfășurare ale fiecarei dezbateri.

Partenerii Dezbate Romania editia a III-a: Cambridge University Press, Fischer International, Diverta, Senatul Studentesc al Academiei de Studii Economice Bucuresti, Asociatia Studentilor din Universitatea din Bucuresti, Uniunea Studentilor din Romania, Liga Studenților din Universitatea de Stiințe Agronomice și Medicină Veterinară, Asociatia Studentilor la Istorie ”Dacia”, Asociatia Studentilor in Stiinte Politice din Universitatea Bucuresti, Clubul Studentilor din Universitatea Romano-Americana.

Parteneri media: Radio Zu, calificativ.ro, studentie.ro, onlinestudent.ro, PresainBlugi.ro, BizChannel.ro, Scoalaedu.ro

Evenimentul în imagini: