Da, ne mândrim cu ei!!!

❤DA, ne mândrim cu ei, cu copiii frumoși, deștepți și talentați care ne-au călcat pragul, de-a lungul timpului. Andrei Cojocaru ne-a făcut extrem de mândri. A fost admis la Buget, la Inginerie Medicală. Au fost admiși doar 102 copii, din 600. A luat 9,75 la Fizică și 9,5 la Matematică la examenele de admitere. Fără MEDITAȚII!!!

😍#Felicitări, Andrei! Felicitări și părinților și dacălilor tăi!!!

🇷🇴România are copii valoroși, talentați și creativi, al căror potențial îl putem pune în valoare prin efortul comun al întregii societăți.
Facultatea de Inginerie Medicală din cadrul Universității POLITEHNICA din București asigură absolvenţilor competenţe teoretice şi practice în domeniul ingineriei medicale, prin formarea de abilităţi pentru asistenţă tehnică şi informatică, pentru cercetare inginerească, inovare şi proiectare – în domeniul echipamentelor medicale, al dispozitivelor şi în cel al materialelor cu proprietăţi specifice aplicaţiilor medicale, pentru creare de software dedicat aplicaţiilor din domeniul medical.
”Este o facultate puternică cu foarte multe oportunități de carieră. Andrei și-a ales această facultate pentru că în afară de fizică și matematică aici va face și chimie, și biologie, exact materiile lui preferate”, ne-a spus mama lui Andrei.
El nu a abandonat niciodată cursurile de la Clubul de Excelență al Fundației Dan Voiculescu. A participat la toate modulele de dezbateri în limba engleză, susținute de Dana Vasilescu.
Nu s-a lăsat nici de sport. A mers și merge în continuare la antrenamentele de atletism în fiecare zi, de luni până vineri. Este sportiv legitimat al clubului CSM București.