Cursuri interactive pentru copii supradotați și talentați. Start înscrieri

Începem o nouă serie de cursuri interactive pentru copii supradotați și talentați, sub egida programului educațional „Cursuri FDVDR 2023”. Programul este demarat de Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României.

Activitățile sunt din cele mai variate domenii și nu se regăsesc în mod curent în programa școlară.

Profesori, dar și vedete cu experiență în domeniile în care au performat, vor susține în această toamnă în perioada 2 octombrie – 15 decembrie cursuri online interactive folosind metode de predare diferite de cele tradiționale.

Aceste metode se adaptează nevoilor individuale ale fiecărui cursant, respectiv, copiilor li se oferă instruire avansată în domeniile în care excelează.

Cursuri pentru copii supradotați

Vorbim despre cursuri inedite despre care specialiștii spun că dezvoltă atât coeficientul de inteligență cât și inteligența emoțională.

Pentru ca aceste cursuri să se desfășoare la cele mai înalte standarde, FDVDR are în vedere parteneriate cu organizații de prestigiu care vor împărtăși experiența lor profesională cu participanții la cursuri.

Programul vine în continuarea Școlii de vară FDVDR în care au participat timp de 7 săptămâni nu mai puțin de 7.500 de copii.

Școala de vară FDVDR este un program educațional gratuit, se desfășoară online si se adresează copiilor cu vârsta cuprinsă între 8 și 16 ani.

Educație Financiară

Educație Antreprenorială

Clubul de japoneză

Clubul de Japoneză

Robotică și Programare

Copiii cu vârste cuprinse între 8 și 13 ani vor putea să devină familiari cu roboții în cadrul Academiei de Robotică și Programare.

Medicina stilului de viață

Dezvoltare Personală

Dezvoltare personală

Cursuri FDVDR 2023: Înscriere testare și evaluare

Toți cei interesați se pot înscrie până la data de 26 septembrie pe www.fundatiadanvoiculescu.ro. Urmează o perioadă de testare, după care, cei selectați vor începe cursurile pe data de 2 octombrie.

Participarea la cursuri se face online și este gratuită.

Pentru a accesa formularul de înscriere dați click pe imagine!

Calendar cursuri copii supradotați

• 6 septembrie – 26 septembrie: Perioadă de înscrieri;
  • 22 septembrie – 29 septembrie: Perioadă de testări și evaluări;
  • 30 septembrie: Afișarea listelor cu cei selectați și a programului de desfășurare a cursurilor
  • 2 octombrie – 15 decembrie: Perioadă desfășurare cursuri