Craciun la Palat

Duminica, 14 decembrie 2008, ora 13.30, Clubul de Excelenta Dan Voiculescu va organiza în Sala Mare a Palatului National al Copiilor din Bucuresti, spectacolul “Craciunul la Palat”.

In atmosfera unui Craciun de poveste, intr-un decor din care nu vor lipsi bradul de iarna si Mos Craciun, copiii talentati ai Clubului de Excelenta vor destainui celor prezenti la spectacol, cate ceva din tainele iernii, exprimate prin cântec, dans, teatru si pictura.

Printre momentele pregatite de copii se vor numara colinde dar si alte cantece speciale de iarna, interpretate de grupul vocal al Clubului de Excelenta Dan Voiculescu “Stelutele Europei” si piesa de teatru “Nasterea lui Iisus”, pusa in scena de membrii departamentului de teatru, pregatiti de actorul Ovidiu Cuncea.

Din spectacol vor mai face parte si momente de dans contemporan special pregatite pentru acest eveniment, precum si diferite momente traditionale din Marea Britanie, realizate de copiii care frecventeaza cursurile de limba engleza.

Lor li se vor alatura elevi ai unor scoli partenere, Scoala nr.129 si Scoala nr.114 si trupa de balet a Palatului Copiilor.

Pentru toti acesti copii, dar si pentru cei prezenti la spectacol, Mos Craciun va veni mai devreme incarcat cu cadouri.

In asteptarea unui an cel putin la fel de bun ca cel care se va incheia, cu sufletul deschis în pragul sarbatorilor care se apropie, copiii si tinerii Clubului de Excelenta Dan Voiculescu va invita sa participati la acest eveniment din dorinta de a incheia cat mai frumos acest an, care pentru ei a fost unul plin de realizari si succese.