Copiii, așteptați la Clubul Micului Actor, la Teatrul Ion Creangă

Până la sfârşitul lunii ianuarie, părinții își pot înscrie copiii la atelierul de teatru ”Clubul Micului Actor”, organizat de Teatrul Ion Creangă.

Destinat copiilor cu vârste cuprinse între 5 şi 12 ani, atelierul are ca obiectiv stimularea şi dezvoltarea creativităţii prin intermediul exerciţiilor de improvizaţie inspirate de arta teatrului: exerciţii de dicţie, de concentrare, de memorie, de postură şi altele.

Cursul va fi coordonat de actrița Marioara Sterian și se va desfășura la Sala Studio din Bd. Gheorghe Magheru, nr.27, et.1. în fiecare sâmbătă, de la ora 15:30, cu o durată de 60 de minute.

Participarea la aceste ateliere presupune plata unui bilet în valoare de 14,84 lei/curs şi va putea fi achiziţionat de la sediul administrativ în ziua participării la curs. Înscrierile se fac la adresa [email protected].

Atelierul de teatru ”Clubul Micului Actor” este coordonat de actriţele Florina Luican, Marcela Andrei şi Marioara Sterian și își propune să-i învețe pe copii să îşi folosească imaginaţia, intuiţia şi inteligenţa. Exerciţiile sunt special create pentru fiecare copil în parte, coordonatoarea atelierului ţinând cont de personalitatea acestora.

Mai multe detalii se găsesc aici.