Concurs internaţional de muzică pentru tineri

Casa de Cultură a Studenţilor Braşov îi invită pe studenţii braşoveni cu un puternic spirit civic să se înscrie la o competiţie internaţională de muzică. Astfel, tinerii sînt invitaţi să exprime prin muzică mesajul lor de pace, dezvoltare durabilă şi eradicare a sărăciei.

Braşovenii cu varsta pană în 30 de ani, pasionaţi de muzică şi care doresc să aducă o contribuţie în ceea ce priveşte implicarea tinerilor în dezvoltarea durabilă a planetei, se pot înscrie pînă pe 18 martie în competiţia globală. „Concursul Rio+20 Global Youth Music Contest” este lansat oficial în România de Clubul Rotaract Triumph Bucureşti în parteneriat cu Autoritatea Naţională pentru Sport şi Tineret.

Concursul este prezent în peste 50 de ţări la nivel mondial şi înscrierile au loc exclusiv prin website-ul oficial al competiţiei: http://www.global-rockstar.net.

Rio+20 Global Youth Music Contest este o competiţie ce se adresează tinerilor şi este organizat la nivel mondial, în perspectiva celei de-a 20-a aniversări a Conferinţei ONU pe Dezvoltare Durabilă, conferinţă ce se va desfăşura la Rio de Janeiro între 20 – 22 iunie 2012.

Sursa: monitorexpres.ro