Concert Jeremy Harmer

Data: 3 septembrie 2011
Ora: 19.00
Locația: Rin Grand Hotel

Invitați: celebrul metodist Jeremy Harmer, chitarist și pianist, bursierii Fundatiei Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea Romaniei: Corina Ciucă (16 ani) și Mircea Dumitrescu (12 ani).
Descriere eveniment:
Pe 3 septembrie 2011, în încheierea cea de-a patra ediții a Conferintei Anuale Fischer International, Jeremy Harmer va prezenta cel mai nou al său proiect artistic, care îmbină muzica și poezia:50 Different Kinds of Love.
Chitarist și pianist, celebrul metodist Jeremy Harmer și-a exersat în timpul studiilor universitare pasiunea pentru chitară și măiestria asezării cuvintelor în versuri, abilități pe care le-a rafinat mai apoi în câteva cluburi londoneze, în care a cântat o vreme după absolvire. În perioada în care a locuit în Mexic (unde a și lucrat ca profesor de limba engleză), Jeremy a susținut o serie de concerte și a continuat să scrie versuri, ajungând astfel să-și cultive, în paralel, atât dragostea pentru muzică și poezie, cât și cea pentru predarea limbii engleze.
În deschiderea spectacolului pregătit de Jeremy Harmer vor urca pe scena doi dintre bursierii Fundatiei Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea Romaniei: Corina Ciuca (16 ani), cu un recital de poezie însoțit de muzica tânărului violonist Mircea Dumitrescu (12 ani).
Organizator: Centrul de carte străina Fischer International în parteneriat cu Fundația Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României.
[oqeygallery id=148]
Fotografii Dan Marinescu/FDV