Antena 1: De la copii pentru copii

Reportaj difuzat în Observatorul de la ora 07:00 de la Antena 1 și buletinele de știri de la Antena 3 de la orele 8:00 și 9:00 din data de 11.12.2013.

„Copiii din clubul de excelenţă al Fundaţiei Dan Voiculescu pentru dezvoltarea României şi-au dat frâu liber creativităţii să le facă mai frumoase sărbătorile unor copii dintr-un centru de plasament.

Zeci de copii de la Clubul de Excelenţă al „Fundaţiei Dan Voiculescu pentru dezvoltarea României” s-au transformat pentru o zi în ajutoarele lui Moş Crăciun.

“Pentru că toţi copiii care sunt membri ai clubului de excelenţă sunt foarte talentaţi şi foarte creativi, ne-am gândit ca şi în acest an să îşi creeze propriile lor podoabe, propriile ornamente pentru Crăciun, pentru bradul care va fi împodobit în curând de către ei.” a spus Trisi Cristea, Directorul General al Fundatiei Dan Voiculescu pentru Dezvoltarea României.
După ce au terminat de confecţionat podoabele de brad, copiii au cântat colinde, au primit cadouri şi au urmărit un spectacol de magie. ”