Runda a II-a a Concursului ”Allegria” a fost câștigată de o elevă de la Colegiul Național de Muzică „George Enescu”

Câștigătoarea Rundei a II-a a Concursului Național de Tinere Talente ”Allegria” este Oprea Olivia Violeta, o elevă de 11 ani, de la Colegiul Național de Muzică „George Enescu” din București, unde studiază pianul.
Olivia ia lecții de canto și pian de la vârsta de 5 ani. De asemenea, este elevă a Clubului de Muzică „Boem Club” și a Școlii de Arte București, în anul al II-lea, unde continuă să studieze canto, sub îndrumarea doamnei Profesor Viorela Filip.

Cu numeroase premii și trofee, Olivia a încântat publicul și, mai ales, juriul, cu piesa „Opera 2 ”- Vitas. Ea și-a adjudecat Marele Trofeu al acestei runde, care o va duce direct în Marea Finală din septembrie!
Așadar, iată premiile acestei runde:
Marele PremiuOprea Olivia Violeta, 11 ani, canto
Categoria 7-12 ani
Premiul I – Potecea Ana-Maria, 12 ani, balet
Premiul al II-lea și Premiul Special ”Sipet de Sidef”, Stanciu Dina Ioana, 9 ani, teatru muzical
Premiul al III-lea
Lăzărescu Ioana, 11 ani, dans