40 de concerte şi recitaluri extraordinare cu INTRARE LIBERĂ la Concursul Enescu

Intrarea la concertele şi recitalurile din cadrul acestei ediţii a Concursului Enescu, care are loc între 6 şi 27 septembrie, este liberă în baza unei proceduri de înregistrare şi în funcţie de locurile disponibile.

Formularul pentru ÎNREGISTRARE care vă permite să vă rezervați locurile, precum și programul complet al evenimentelor este disponibil în pagina PROGRAM a concursului. Rezervarea se face cu un un click pe secțiunea OBȚINE BILET.

Concertele şi recitalurile au loc la ATENEUL ROMÂN şi la UNIVERSITATEA DE MUZICĂ BUCUREŞTI.

Ce puteţi asculta:

• peste 230 de tineri artişti din 36 de ţări, viitoarele mari nume ale muzcii clasice de mâine
• un recital extraordinar al pianistului francez Jean-Claude Penntier, membru în juriu Festivalului şi prezent şi în ediţia 2013 a Festivalului Enescu
• Galele Finale ale laureaţilor acestei ediţii a Concursului Enescu, alături de Orchestra Filarmonicii “George Enescu”

Reputaţie în muzica clasică internaţională. ROMÂNIA CONTEAZĂ!
Fiţi în publicul Concursului Enescu şi susţineţi România şi talentele pe care le lansează!

Cu generozitate, George Enescu sprijinea tinerii muzicieni în timpul vieţii, donând fondurile din concerte pentru susţinerea acestora şi pentru a crea un Premiul Special Pentru Compoziţi. Concursul Enescu deschide uşi pentru muzicienii viitorului!